BLOG

TABADER VE İDMA, NİTELİKLİ DEĞİRMENCİ EĞİTİMİ İÇİN KOLLARI SIVADI

08 Ağustos 20181 dk okuma

Tahıl ve bakliyat işleme teknolojileri, depolama ve analiz sistemleri sektöründe faaliyet gösteren firmaların ortak platformu TABADER ile dünyanın uluslararası niteliğe sahip tek değirmen makineleri fuarı İDMA, sektördeki nitelikli insan gücü açığını kapamak için işbirliği yapıyor. TABADER, 20-23 Mart 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek İDMA’da sertifikalı değirmencilik eğitimi verecek.

Değirmencilik endüstrisi paydaşlarını çatısı altında toplayan Tahıl ve Bakliyat İşleme Teknolojileri, Depolama ve Analiz Sistemleri Derneği (TABADER), sektöre yönelik eğitim faaliyetleri ve projeleriyle dikkat çekiyor. Sektörünün en büyük sorunlarından biri olan nitelikli insan gücü açığını kapatmak için çaba harcayan TABADER, bu kapsamda dünyanın uluslararası niteliğe sahip tek değirmen makineleri, hububat ve bakliyat işleme teknolojileri fuarı olan İDMA’da önemli bir eğitim etkinliğine imza atacak. Dernek, 20-23 Mart 2019 tarihleri arasında Türkiye’nin en büyük ve en köklü fuar alanlarından İstanbul Fuar Merkezi’nde (Yeşilköy) düzenlenecek olan İDMA’da sertifikalı değirmencilik eğitimi verecek. İki gün sürecek eğitim programını kapsamında, sektörde 20 yılı aşkın bir tecrübesi bulunan TABADER Yönetim Kurulu Prof.Dr. Mustafa Bayram katılımcılara deneyimlerini aktaracak. Prof. Bayram dışında alanında uzman bir çok akademisyen ve endüstri temsilcisi de gıda ve yem değirmenciliği konusunda eğitim verecek. Katılımcılar, iki gün sürecek eğitimin ardından sertifikalarını alacak. İDMA, 2015 ve 2017 yıllarında da benzer bir eğitim etkinliğine ev sahipliği yapmıştı. İDMA 2017 Fuarı’ndaki sertifika programı yine TABADER tarafından gerçekleştirilmiş, 200’e yakın kişinin katılım gösterdiği program sektör temsilcilerinin takdirini kazanmıştı.

2. DUAYENLER BULUŞMASI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI TABADER, ilkini geçen yıl 9 Aralık’ta düzenlediği ve sektör tarafından büyük ilgiyle karşılaşan ‘Duayenler Buluşması’nın ikincisine yönelik hazırlıklarına da hızlı bir şekilde devam ediyor. Hazırlıklar konusunda Değirmenci dergisine bilgi veren TABADER Genel Sekreteri Hülya Duman, bu sene altı kategoride ödül vereceklerini söyledi. Sektörde Yarım Asır-Duayenler, Aramızdan Ayrılanlar, Sektörün Gelişimine Katkı Verenler ve Sektöre Değer Katanlar kategorilerine Genç TABADER ve Yılın Kuruluşu kategorilerinin eklendiğini belirten Duman, birçok kurum ve kişiden adaylık için başvurular olduğunu kaydetti. Ödül sahiplerini belirleyecek olan seçici kurulun ekim ayı sonuna kadar başvuruları almaya almaya devam edeceğini aktardı. Değerlendirme sürecinin de başladığını dile getiren Duman, titiz bir şekilde yapılacak bu süreç için sektör temsilcilerinin görüş ve önerilerini almak üzere Türkiye çapında firmalara ziyaretler gerçekleştireceklerini anlattı. İkinci Duayenler Buluşması’nın tarihi eylül ayında belirlenecek. Aday göstermek isteyenler kategoriyi belirterek info@tabader.org adresine e-mail ile başvuru yapabiliyor.

Haberler Kategorisindeki Yazılar
16 Mart 20211 dk okuma

Tekbaş Un, yeni tesisi için Milleral’i tercih etti

İttifak Holding’in iştiraki İMAŞ’ın un değirmenciliği markası Milleral, önemli bir projeye daha i...

24 Ocak 20194 dk okuma

Economist: Ticaret savaşları, küresel gıda devlerine yaradı

Ekonomi çevrelerinin yakından takip ettiği Economist dergisi, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşl...

16 Mayıs 20191 dk okuma

Doğu Bloku ve Balkan ülkelerinden yoğun ilgi var

İlker Akyürek, Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü, AKYÜREK TEKNOLOJİ: Akyürek teknoloji olar...