BLOG

2. Duayenler Buluşması’na hazırlanan TABADER altı kategoride ödül verecek

09 Nisan 20182 dk okuma

Tahıl ve bakliyat işleme teknolojileri, depolama ve analiz sistemleri sektöründe faaliyet gösteren firmaların ortak platformu TABADER, ilkini geçen yıl yaptığı Duayenler Buluşması’nın kapsamını genişletiyor. TABADER Başkanı Prof. Dr. Mustafa Bayram, bu yıl daha çok kategoride ödül vereceklerini açıkladı.

Tahıl ve Bakliyat İşleme Teknolojileri, Depolama ve Analiz Sistemleri Derneği (TABADER) ilkini geçen yıl 9 Aralık’ta düzenlediği ve sektör tarafından büyük ilgiyle karşılaşan ‘Duayenler Buluşması’nın ikincisine hazırlanıyor. Hazırlıklarla ilgili bilgi veren TABADER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Bayram, buluşma sayesinde değirmencilik sektörüne yaşamı boyunca büyük katkılar sağlayan duayenlerle birlikte olduklarını belirterek, “Sektörde ilk defa yapılan bu tören sayesinde hem eski kuşaklar, yeni kuşaklarla bir araya gelmiş oldu hem de sektörün tarihine bir arşiv oluşturuldu. 2017 yılında düzenlenen ‘TABADER Duayenler Buluşması’nda; Sektörde Yarım Asır-Duayenler, Aramızdan Ayrılanlar, Sektörün Gelişimine Katkı Verenler ve Sektöre Değer Katanlar olmak üzere 4 kategoride ödül verilmişti. Üyelerimizden gelen öneriler, seçici kurul tarafından değerlendirilmiş ve ödüller sahipleri ile muhteşem bir törele buluşmuştu. Duygusal ve onurlu bir geceyi sektörün duayenleri ve aileleri birlikte yaşamak herkeste unutulamaz bir iz bırakmıştı.” dedi.

ADAY BELİRLEME SÜRECİ BAŞLADI TABADER’in gelenekselleştirdiği bu faaliyetin artık düzenli bir şekilde devam edeceğini kaydeden Prof. Dr. Bayram yapılan hazırlıklara dair şunları söyledi: “İkincisini planlandığımız TABADER Duayenler Buluşması töreni bu defa 6 ayrı kategoride gerçekleştirilecek. Önceki 4 kategoriye ek olarak, bu defa ‘Genç TABADER’ ve ‘Yılın Kuruluşu’ kategorileri de eklenmiş oldu. Yine geçen defa olduğu gibi, öneriler derneğimizde toplanacak ve seçici kurulun kararı ile ödüller sahipleri ile buluşacak. İlk kategoride, sektörde yarım asrı (50 yıl) dolduranlar ödüllendirilecek ve sektörün altın sayfalarına yani tarihine geçecek. 2. kategori bir vefa kategorisi; sektöre büyük emekler vermiş ancak aramızdan ayrılanlar için aile fertlerine verdiğimiz bir ödül. Üçüncü kategori sektöre yenilik katmış, gelişimini tetiklemiş kişiler arasından oluşmaktadır. Dördüncü kategori, sektörün içinden veya dışından sektörün önünü açan, fikir, düşünce ve emek olarak sektöre değer katmış kişilere verilecek. Bu yıl ilk kez verilecek olan Genç TABADER ödülleri ise sektörün yeni ve genç girişimcilerine, bilgi üretenlerine verilecek bir ödül. Sektöre yeni yatırım yapmış yeni şirket sahiplerinin yanı sıra sektöre bilgi üretmiş, yüksek lisans veya doktora derecesinde katkılar sağlamış veya önemli bir projeyi gerçekleştirmiş gençler arasında seçilerek verilecektir. Yine bir ilk olacak Yılın Kuruluşu ödülü, bu sektörde yer alan Kamu Kurum/Kuruluşları arasından seçilecek. Sektör için önemli çalışmalar yapmış kamu kuruluşları, ticaret borsaları, sanayi-ticaret odaları ve dernekleri arasından seçilecek. Şimdiden adayların belirlenme sürecini başlattık. Özellikle, aday göstermek isteyenler kategoriyi belirterek info@tabader.org adresine e-mail ile başvuru yapabilirler. Herkesi 2.TABADER Duayenler Buluşması’na davet ediyoruz.”

Haberler Kategorisindeki Yazılar
08 Kasım 20171 dk okuma

Tahıl üretiminde artış beklentisi devam ediyor

Dünya tahıl üretiminde artış beklentisi devam ediyor. Uluslararası Tahıl Konseyi (IGC) son rap...

16 Mayıs 20193 dk okuma

ABP distribütör oldu, GrainSense Türkiye’de satışa sunuldu

Finli tarım teknoloji şirketi GrainSense ve Türk laboratuvar ekipmanları sağlayıcısı ABP, 2017’de A...

27 Temmuz 20203 dk okuma

IGC, 2020/21 sezonu için küresel buğday üretim tahminlerini yükseltti

Uluslararası Tahıl Konseyi (ICG), buğday ve iri taneli tahılların üretim ve tüketiminde hafif düş...